Soğuk Çekme

Soğuk Çekme; nihai ölçüsüne nazaran, Ekstrüzyon baskıdan çıktığında daha büyük olan (+0,3mm -0,7mm) pirinç çubukların, daha hassas yüzey kalitesi elde etmek ve son ölçüye getirmek (Kalibre Etmek) amacıyla, kesitlerinin daha küçük bir kalıptan geçirilmesi şeklinde uygulanan, talaşsız şekillendirme yöntemidir.

Bu yöntemle elde edilen çubuklar, genellikle Otomat Çubuklar diye adlandırdığımız ve hassas işleme kabiliyetine sahip, CNC işleme tezgahlarında, standart tutuculara bağlanarak, kesici takımlarla işlenen çubuklardır.

Müşteri isteğine bağlı olarak, hassas işlerde kullanılacak olan Pres Baskı çubuklar da bu işleme tabi tutulur.

Üretim iki şekilde gerçekleştirilir;

  1. Zincirli Çubuk Çekme Tezgahlarında (Düz Baskı ile Ekstrüze edilen çubuklar için)
  2. Kombine Çubuk Çekme Tezgahlarında (Kangal Baskı ile Ekstrüze edilen çubuklar için)

Bu üretim, Ekstrüzyon Pres hattımızdan gelen Çubukların, Soğuk Çekme yöntemi ile Kalibre edilmesi sürecidir. Dolayısı ile orada üretilen ürün kalitesi, bu prosese de yansıyacak olup, sonrasında, kendi ilgili standartların şartnameleri gereği, üretimi gerçekleştirilir.

Üretilen malzemeler genel olarak, Sıhhi Tesisat, Gaz, Gıda, Otomotiv, Elektrik Elektronik, Sağlık, İnşaat ve Aksesuar gibi sektörlerde kullanılmaktadır.

Müşteri talepleri doğrultusunda, farklı formlarda ve figürlerde kalıp tasarımlarımızı kendi bünyemizde gerçekleştirmekteyiz.

Hızlı iletişim
  • (0212) 886 84 08 - 09
  • 444 0 450
  • info@orjinalmetal.com
İletişim Formu
Hızlı iletişim