Ekstrüzyon

Genel anlamda Ekstrüzyon; Metal ya da Plastik katı malzemelerin, bir ısıya maruz bırakılıp tavlanarak (Elastisite kıvamına gelecek kadar) kovanlara yerleştirilip, bir ıstampa yardımı ile, belirli bir basınç ile sabit bir kalıptan geçirilmesi işlemine verilen addır. Bu yöntem, Çubuk, Profil, Boru, Tel ve diğer kalın cidarlı profillerin üretilmesinde kullanılır.

Orjinal Metal olarak, Ekstrüzyon bölümümüzde, Pres Dövme taslaklarına uygun profiller (Yuvarlak, Altı Köşe, Lama ve Özel Figürler), Soğuk Çekme ünitelerinde kalibre edilecek Otomat çubuklar ve Kombine Çubuk Çekme tezgahlarında, nihai üretime tabi tutulacak Kangal çubukların üretimleri gerçekleştirilmektedir.

Bu üretim, Sürekli Döküm Hattımızdan gelen Biyetlerin, Ekstrüze edilmesi sürecidir. Dolayısı ile orada üretilen ürün kalitesi, bu prosese de yansıyacak olup, sonrasında, kendi ilgili standartların şartnameleri gereği, üretimi gerçekleştirilir.

Üretilen malzemeler genel olarak, Sıhhi Tesisat, Gaz, Gıda, Otomotiv, Elektrik Elektronik, Sağlık, İnşaat ve Aksesuar gibi sektörlerde kullanılmaktadır.

Müşteri talepleri doğrultusunda, farklı formlarda ve figürlerde kalıp tasarımlarımızı kendi bünyemizde gerçekleştirmekteyiz.

Hızlı iletişim
  • (0212) 886 84 08 - 09
  • 444 0 450
  • info@orjinalmetal.com
İletişim Formu
Hızlı iletişim